NEZABUDNUTEĽNÉ 3 DNI V BRATISLAVE ŽIAKOV VII.D

 

V nedeľu 28.4. ráno sme vlakom vyrazili z Michaloviec do Košíc, kde nás čakal prestup na takmer 6-hodinovú cestu do Bratislavy. Cesta bola síce dlhá a vyčerpávajúca, no nakoniec sme sa úspešne dostali do cieľa. Po príchode na hlavnú stanicu v Bratislave sme sa vydali k pamätníku Slavín, ktorý pripomína obete 2. sv. vojny. Povzbudení týmto historickým zážitkom sme sa pobrali do nášho hotela v cente mesta, kde sme si nechali batožinu a načerpali sily. Po krátkom oddychu sme sa vybrali na večernú omšu do Modrého kostolíka. Po dlhom dni boli naše žalúdky prázdne, a tak sme navštívili najväčšie OC na Slovensku – Eurovea. Približne o deviatej večer sme opustili Euroveu, vrátili sa do hotela a išli spať.

Na druhý deň sme skoro ráno opustili hotel a vydali sa na cestu po majestátnych hradbách. Z nich sme plynule prešli na hradný kopec, na vrchu ktorého sa týčila veľkolepá budova Bratislavského hradu. Naše kroky ďalej viedli na prehliadku Dómu sv. Martina. Zaujal nás úžasný starobylý oltár. Po výdatnom obede sme si kúpili vstup do Michalskej veže, z ktorej sme videli krásne panorámy Starého mesta. Našou ďalšou zastávkou bol Prezidentský palác a jeho záhrady. Počas nášho presunu na večeru sme sa zastavili pri Úrade vlády a na Námestí slobody. Po tomto vyčerpávajúcom dni sme sa unavení vrátili do hotela a rýchlo zaspali.

Hlavnou zastávkou záverečného dňa výletu bola budova Národnej rady SR. V nej nám láskavý pán sprievodca objasnil jej históriu a zaviedol nás priamo na parlamentnú schôdzu. Po odchode z rokovania sme stretli viacero poslancov a mnohí z nich sa s nami aj porozprávali. Po obede sme nastúpili na vlak a neskoro večer dorazili na železničnú stanicu v Michalovciach. Aj vďaka skvelému počasiu a starostlivému dozoru bol tento výlet úplne nezabudnuteľný.

autori: Matúš Kocák a Šimon Pastír