Veselá, pútavá, neobyčajná chemická šou sa konala na Základnej škole Okružná 17  počas osláv Medzinárodného dňa detí 1.6.2023. Žiaci záujmového útvaru Šikovný chemik na nej aktívne participovali. Pripravili si pre svojich rovesníkov úžasné chemické pokusy, pri ktorých ostali nejednému z nás vyvalené oči. V publiku sa striedal úžas, či hrobové ticho s potleskom.

Chemici farbili a odfarbovali  roztoky, vystreľovali rakety, nafukovali balóny pomocou reakcie chemických látok, ukázali nám pokus s „horiacou rukou“, ponárali vajíčka do rôznej výšky vodného stĺpca, vytvorili gejzír z coca coly a fanty, zahrali sa na kúzelníkov, keď nechali zmiznúť na papieri napísané slová a mnoho ďalších pokusov. Celú šou moderovali naši talentovaní deviataci a nezabudli zapojiť aj žiakov z publika, ktorí za každú dobre zodpovedanú otázku obdržali sladkú odmenu. Okrem toho si mohli vyskúšať svoje čuchové receptory pri hádaní vôní rôznych nápojov. Na záver všetci dostali na pamiatku farebné ručne vyrobené záložky od našich žiakov spolu s návodom na nenáročný pokus „sopka“.

              Žiaci odchádzali z chemickej šou plní zážitkov a užitočných informácií.

                                                                                                               

                                                                                                                                                 Organizačný tím