Nadišiel dlho očakávaný deň. Do tried našej školy zavítal Mikuláš, aby svoje meniny oslávil spoločne s nami. Prišli aj čertíci. Len čo bol Mikuláš chvíľku nepozorný, stvárali nezbedy.

     Aby na všetko nebol Mikuláš sám, sprevádzali ho jeho verní anjeli. Aj tí chceli ukázať, akí sú šikovní a všetkým deťom zarepovali  pesničku. Tejto milej chase do kroku hrali a spievali šikovníci, ktorí posledné dni trávili hraním na gitaru či husličky a cibrením hlasu. Výsledok bol úžasný. Hudobníci hrali, dievčence spievali, deti sa pridali, anjeli darčeky rozdali a… A žiaci si na sladkostiach pochutili.

     Za celou touto akciou stoja žiaci nášho žiackeho parlamentu. A nebola to jediná ich akcia. Deň predtým navštívili aj škôlkarov. Nezabudli ani na tých najstarších. Všetkým vyčarili úsmev na tvári a veríme, že aj hrejivý pocit na srdiečku.