Dňa 25.11.2022 nás navštívilo o.z. Integra Michalovce so školským preventívnym projektom o duševnom zdraví s názvom „Šialený? No a!“.

Program bol tvorený interaktívnymi zážitkovými aktivitami, počas ktorých naši žiaci mali možnosť dozvedieť sa viac o danej téme, ako aj o tom, že pomoc vždy existuje. Duševné zdravie je súčasť nášho celkového zdravia, aj preto je dôležité vedieť, ako si v takýchto záťažových situáciách vedieť pomôcť.

Najsilnejšou časťou tohoto stretnutia, bol rozhovor priamo s klientom o.z. Integra. Bol našou živou knihou, ktorej sme sa mohli pýtať akékoľvek zvedavé otázky, ktoré nám úprimne, a pokorne zodpovedal. Týmto mu ďakujeme za odvahu rozpovedať svoj príbeh a podeliť sa o neho.

Naši žiaci sa nielen zážitkovo naučili niečo o duševných chorobách, ale preukázali aj to, že majú srdce na správnom mieste. Svoju vďaku vyjadrili tým, že iniciatívne vytvorili krásny plagát ako poďakovanie.