Milí žiaci, viete, aký je dnes deň?                                     

10. október je dňom duševného zdravia, ktorý bol stanovený Svetovou zdravotníckou organizáciou. Tento deň má poukazovať na veľkú dôležitosť, aby sme nezabúdali nielen na naše fyzické zdravie, ale aj na našu dušu, ktorá taktiež potrebuje opateru, aby sme mohli byť v živote šťastní a koniec koncov aj zdraví, pretože jedno bez druhého nemôže fungovať. Určite sami viete, že ak sa cítite dobre a ste spokojní aj svet je krajší. Učme sa preto uvedomovať si ako sa máme, zastavme sa a užívajme si prítomný okamih života. Usmievajme sa, nájdime si čas na priateľov, na samých seba, rešpektujme svoje potreby a potreby iných, poďme si zacvičiť, zabezpečme si dostatok spánku, poďme do prírody, vypnime mobily, televízory či počítače, nastavme si životné ciele, ale nezabúdajme, že je v poriadku, ak sa občas cítime smutne, no ak to trvá pridlho buďme odvážni a požiadajme o pomoc.

Majte sa radi takí akí ste, pretože ste jedineční a nik rovnaký ako vy neexistuje a o  tom je krása človeka, že každá duša je výnimočná a preto sa o ňu s láskou starajte.

 

Prajem Vám krásny deň

Som tu pre Vás

                                                           Vaša psychologička