„Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“

„As many languages you know, as many times you are a human being.“

„So viele sprächen du kannst, so viel mal bist du ein Mensch.“

„Skoľka jazikof ty umeješ, stoľka krat si člavjekom.“

„Ta keľo reči znaš, ta teľo ras ši čľovekom.“

 

Vo svete existuje 6000 – 7000 jazykov. Hovorí nimi 7 miliárd ľudí v 189 štátoch. V Európe sa používa 225 jazykov, z nich sú najpoužívanejšími: angličtina, nemčina, francúzština a španielčina. Až 54 % Európanov hovorí cudzím jazykom.

 

Ako každý rok sa na našej školy oslavuje európsky deň jazykov. Včerajšie jubilejné 20. výročie Európskeho dňa jazykov sme sa rozhodli osláviť hrou. Na hodine anglického jazyka sme si vymysleli hru, tajničku, osemsmerovku a pod. Pomocou „memory game“ pexesa sme sa naučili a zopakovali si slovnú zásobu, natrénovali si postreh a vizuálnu pamäť hrou „spot it“, vymysleli príbeh z kociek a opisovali obrázok v časovom limite.

 

Pretože najviac sa toho naučíme, keď sa trochu zabavíme.

 

Žiaci V.D