Deň 8.február – je dňom bezpečného internetu. Je internet bezpečné miesto pre deti? 

 

Určite súhlasíte ak povieme, že internet je dobré miesto, ktoré ponúka množstvo pozitívnych  možností, ALE skrýva v sebe aj mnohé riziká, o ktorých je potrebné vedieť a pripraviť sa na ne, resp. hľadať mechanizmy ako ich zvládnuť.

Dnes viac ako kedykoľvek predtým, keď trávia naši žiaci čas za obrazovkami a internetom, je predmetom nášho záujmu aj to, aby sa v online prostredí vedeli pohybovať naozaj BEZPEČNE.

Mimovládna organizácia IPčko, ktorá sa okrem iného venuje aj internetovej NONSTOP poradni pre mladých ľudí, vypracovala 3 užitočné materiály pre rodičov, školské profesie aj užívateľov internetu. Touto cestou Vám ich uvádzame do pozornosti. Veríme, že môžu byť pre Vás užitočné.

 

Mgr. Lucia Kudláčová

(sociálna pedagogička)

 

Zdroje:

https://www.facebook.com/hashtag/bezpe%C4%8Dn%C3%BDinternet