Minulý školský rok sme „zbierali lásku“ a pretavili ju do výrobkov na Vianočnej burze. Tento rok to nie je možné a tak sme sa rozhodli, že budeme „zbierať lásku“ do krabíc od topánok.

O čo vlastne ide?

Ide o celoslovenskú charitatívnu zbierku pre seniorov, ktorej cieľom je potešiť tých najzraniteľnejších možno teraz najviac osamelých, tých, ktorí nečakajú darček…

Do krabice môžeme zabaliť:

• niečo teplé (káva, čaj, cappuccino, horúca čokoláda…)
  • niečo sladké ( keksík, perníčky, DIA sladkosti, cukríky, ovocné kapsičky…)
  • niečo slané (tyčinky, slané kekse, praclíky, kukuričné chrumky…)
  • niečo voňavé (sprchový gél, telové mlieko, krém na ruky, balzam na pery, parfém…)
  • niečo mäkké ( teplé ponožky, rukavice, čiapka, šál, uteráčik…)
  • niečo pre potešenie ( krížovky, dobrá kniha, kresbičky od detí, ruženec, medovník…)

Naši žiaci prvého stupňa môžu prispieť a odovzdať vianočnú „ krabicu plnú lásky“ za svoju triedu v spolupráci s triednymi učiteľmi. Môžu prispieť aj osobným darčekom vyrobeným z lásky, ako vianočnou pohľadnicou, obrázkom, napísaným listom pre babičku, dedka. Spodok i vrch krabice sa zabalí zvlášť do vianočného papiera (aby sa dala skontrolovať) a odovzdá sa medzi 23.11. – 6.12.2020 kontaktným osobám na našej škole.

Zbierku realizujeme pod záštitou nášho žiackeho parlamentu a jej koordinátoriek Mgr. Kataríny Hičovej, Mgr. Veroniky Kmecovej, Mgr. Milady Pradovej a sociálnej pedagogičky Mgr. Lucie Kudláčovej.

Viac informácií nájdete na stránke: https://www.kolkolasky.sk/