Pobozkali nás múzy

Múzy bývali odjakživa inšpiráciou umelcov, jedných bozkajú, druhí ich prosia o „kopnutie“, aby sa prebrali z ničnerobenia… Tvorivý zápal a nespočetné množstvo nápadov mali naši mladí literáti, ktorí svoje práce poslali do regionálnej súťaže Zemplínske pero 2019.

Na vyhodnocovaní 3. decembra 2019 sa o zaujímajú umeleckú atmosféru pričinili najmladší herci Divadla pri fontáne a vlastným autorským čítaním samotní súťažiaci. Svoju báseň Jabloň nám zarecitoval Vratko Čižmár z 5.d a svojho Sagana Janík Čupalka zo 6.a triedy.

Literárne práce z poézie i prózy posudzovala odborná porota a výsledky nás veľmi potešili:

1. kat. POÉZIA:

1. miesto – Samuel Falis, 6.a

2. miesto – Ján Čupalka, 6.a

2. miesto – Peter Ivaničko, 5.d

1. kat. PRÓZA:

2. miesto: Filip Ferko, 6.d

2. miesto: Vratko Čižmár, 5.d

3. miesto – Ivana Ferková, 6.d

2. kat. POÉZIA:

1. miesto – Lujza Lea Lavriková, 8.d

2. kat. PRÓZA:

1. miesto – Lujza Lea Lavriková, 8.d

 

Všetkým zúčastneným a oceneným srdečne blahoželáme!

 

Mgr. R. Šafinová