Aj 25. máj 2018 patril u nás športu. V jej areáli školy sa konala Školská športová olympiáda pre žiakov 3. až 9. ročníka. Jej cieľom bolo ukázať žiakom potrebu a krásu športu, dať im príležitosť preukázať predpoklady pre jednotlivé druhy športu a zároveň ich inšpirovať k dosahovaniu čo najlepších výkonov.

Zapálenie olympijského ohňa, vztýčenie olympijskej vlajky za zvukov fanfár, prednes sľubov za súťažiacich i  za rozhodcov, vystúpenie mažoretiek, to všetko pripomínalo atmosféru ozajstnej športovej olympiády. Po príhovoroch riaditeľky školy Mgr. Eleonóry Kanócovej a viceprimátora MUDr. Benjamína Bančeja sa začalo športové zápolenie žiakov v šiestich disciplínach.

Súťažiaci ukázali športového ducha, súťažili fair play a podávali úžasné výkony. Tí najlepší sa postavili na stupne víťazov a získali ocenenia – medaily a diplomy. Sladkými tortami boli odmenené aj “najšportovejšie“ žiacke kolektívy.

33. ročník školskej športovej olympiády a Olympijský deň sa vydarili. Potvrdilo sa, že šport je univerzálny jazyk, je fenomén, ktorý formuje, zjednocuje a poskytuje radosť.

Blahoželáme našim najšportovejším triedam:  IV. E, IV.B, IX.C,  VI.B a IX.B.