Srdečne pozývame širokú verejnosť na tradičné podujatie “Vítanie žeriavov 2018“, ktoré sa uskutoční pri príležitosti dňa vtákov už v sobotu 24. marca 2018 v Sennom. Budeme pozorovať jarnú migráciu vtáctva a najmä žeriavy popolavé, ktoré sa vo veľkých počtoch zastavujú v najvýznamnejšej ornitologickej lokalite na Slovensku – Chránenom vtáčom území Senianske rybníky pri Sennom a Iňačovciach v okrese Michalovce. Pripravený je tiež bohatý sprievodný program pre malých aj veľkých s infostánkami, tvorivými dielňami pre deti, výstavou fotografií vtáctva Vtáčieho raja, možnosťou prehliadky Senianskeho kaštieľa, ochutnávkou tradičných senianskych pečených rýb, možnosťou povoziť sa na koňoch, občerstvením… 
Pridajte sa k nám a spoločne privítajme žeriavy na významnej medzizastávke počas ich dlhej cesty na sever.
 
Viac informácií, pozvánku, podrobnosti o priebehu tohtoročnej migrácie žeriavov a pokyny usporiadateľa nájdete na 
 
Tešíme sa na spoločné stretnutie  a príjemný čas strávený v prírode počas prebúdzajúcej sa jari.
 
Za organizačný tím
 
Matej Repel
SOS/BirdLife Slovensko
 
Pozvánka: Plagat2018_A4

 

Ing. Matej Repel, PhD.
Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko
Námestie osloboditeľov 1
071 01 Michalovce
tel: 0904 501437
www.medzibodrozie.vtaky.sk