Posledné februárové dni sme my z III.D prežili spolu s pani triednou učiteľkou, tetou Ľubou, tetou Pavlou, pani vedúcou (teta Ľubica) a pani lekárkou v Tatranskej Lomnici. Po zaujímavej ceste vlakom z Michaloviec do Lomnice sa deti ubytovali v Morave – v tom istom rekreačnom zariadení, kde sa natáčal film Anděl na horách. A rovnako, ako herec Jaroslav Marvan i my sme sa vyšantili na sánkach, obdivovali ľadové sochy na Hrebienku, pozorovali kamzíka pred Reinerovou útulňou, skúmali premeny vody pri Studenovodských vodopádoch, naučili sme sa niečo o trikoch v Tricklandii a poriadne vymrzli na Skalnatom plese. Mimochodom práve vtedy tam bolo -18°C (ale pocitovo -25°C).

A neprezraďte to nikomu. Všetci sme si vyskúšali lyže v lyžiarskej škole hotela Morava. Bolo nám výborne.

Mimóni z III.D