Všetko, čo ruky, nohy malo, sa 22.12. do školy ponáhľalo…

Žiakov na ŠESTKE čakal výnimočný deň. Mali možnosť sami si namiešať pravý vianočný koktail. A ingredienciami veru nešetrili.Vôňa ihličia, medovníčkov, vianočného punču a vetvičiek imela  pre šťastie tvorili základ, ku ktorému s fantáziou pridali dielka vlastných rúk od výmyslu sveta. Atmosféru vianočnej burzy umocňovali nielen radosť a pohoda, ale  aj obchodný kumšt žiakov.  

Predávajúci sa „trhovali“ s kupujúcimi. Spokojnosť bola na oboch stranách. Žiaci si ani neuvedomili, že si kúpou či predajom prakticky precvičovali finančnú gramotnosť.Čerešničkou na vianočnom koktaile bol futbalový zápas, pri ktorom proti sebe nastúpili: výber žiakov školy  a FC Teachers. Zápas sa skončil víťazstvom FC Teachers 4:2.

Zápas sledovala celá škola a  CHEMKOSTAV ARÉNA sa  od povzbudzovania otriasala v základoch. Počas prestávky sa súťažilo, losovali sa lístky v tombole a nechýbalo ani vystúpenie mažoretiek.                   

Po zápase sa športová atmosféra zmenila ako šibnutím čarovného prútika. Zhaslo svetlo, nastalo ticho a  halou sa začala ozývať najkrajšia koleda Tichá noc, svätá noc… V trblietavom svetle sviečok  ju oduševnene spievali všetci.

Takto príjemne a  spoločne prežili posledný školský deň pred Vianocami žiaci ZŠ Okružná 17.