My žiaci, túžiaci po dobrodružstve sme sa 15.6.2017 vydali na unikátnu výpravu po infocentre ENERGOLAND v Mochovciach.

Najprv sme preskúmali celú evolúciu energie od veľkého tresku až po blízku budúcnosť. Pokračovali sme energetickými pretekmi po interaktívnej LED podlahe. Lákadlom bola aj futuristická supermotorka, ktorá umožňovala jazdu v čase. Tridsaťtri interaktívnych sekcií nám poskytlo zaujímavé, inšpiratívne informácie o rôznych druhoch energie. Zvláštna časť expozície bola venovaná jadrovej energetike, ktorej väčšia časť je umiestnená v pretlakovej štruktúre „nafukovačke” – prvej svojho druhu na svete a predstavuje kontajnment, čiže ochranný plášť jadrovej elektrárne. Dokonca sme videli aj ionizujúce žiarenie a na chvíľu sme sa stali operátormi reaktora. Putovanie Odyseou energie sa pre nás stalo nezabudnuteľným zážitkom.

PS: Ak počas prázdnin zvažujete cestu Slovenskom, vrelo odporúčame zastávku v Mochovciach. Neoľutujete!