V dňoch 22.4.2017 až 28.4.2017 sa žiaci našej školy zúčastnili Majstrovstiev Slovenskej republiky v šachu žiakov a žiačok pre rok 2017.

Súťaže sa konali v Kongresovom Centre Holiday Village Tatralandia v bezprostrednej blízkosti najväčšieho Aquaparku na Slovensku.

MSR sa hrali v 14 kategóriách (v 11 turnajoch, keďže kategórie D16, D18 a D20 a tiež CH18 a CH20 boli zlúčené do jedného turnaja s oddeleným vyhodnotením poradia) sa zúčastnilo celkom 271 hráčov, z toho 76 dievčat. Okrem kategórie D08 (8 účastníčok), ktorá sa hrala kruhovým turnajom, všetky ostatné kategórie sa hrali na 9 kôl švajčiarskym systémom.

Otvárací ceremoniál prebehol za účasti primátora mesta Liptovský Mikuláš Ing. Jána Blcháča, PhD. Po slovenskej hymne, krátkom kultúrnom predstavení detí zo škôl obce Hladovka a privítaní riaditeľom turnaja Ing. Jurajom Ivanom majstrovstvá slávnostne otvoril primátor mesta Ján Blcháč. Za Slovenský šachový zväz prehovoril garant podujatia Ing. Zdenek Gregor a na záver podrobné pokyny vysvetlil hlavný rozhodca Karol Pekár.

Výsledky a partie vo formáte pgn sú k dispozícií na šachovom serveri chess-results: Chess results.