Skvelé, naši chlapci obhájili titul Majstra Slovenska vo futsale ! V minulom školskom roku sa podarilo našim žiakom futsalového družstva zvíťaziť na prvých Majstrovstvách Slovenska vo futsale žiakov ZŠ a stať sa tak Majstrami Slovenska pre šk. rok2014/2015.

V dňoch 28. – 29.4.2016 sa v Žiline uskutočnili druhé MS vo futsale žiakov ZŠ aj s našou účasťou. Turnaja sa zúčastnili ôsmi víťazi Krajských kôl, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Chlapcom z našej školy sa podarilo v skupine poraziť Lipany  3:2 ( Drahokoupill, Sočuvka, Prokopčák) , Senec 4:2 ( Bak 2, Krídla, Drahokoupil) a remizovať so Senicou 1:1 (Drahokoupil).

S týmito výsledkami postúpili do semifinále z prvého miesta, kde ich na druhý deň čakal súper z Nových Zámkov. Vo vyrovnanom  zápase sme v závere strhli víťazstvo na svoju stranu po výsledku 3:2 ( Drahokoupil, Trusa, Krídla) .

Finálovým  súperom nám boli žiaci z Dolného Kubína, ktorému sme po najlepšom výkone nedali žiadnu šancu           a po výsledku 4:0 (Krídla 2, Trusa, Vojtko) sme sa stali po druhýkrát Majstri Slovenska.

Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Matúš Vojtko.

O tento úspech  Majstra Slovenska vo futsale sa pričinili : M. Motúz, A. Drahokoupil, M. Vojtko, M.Trusa, D. Sočuvka, D. Prokopčák, R. Škodi, P. Krídla, T. Bak, P. Luterán.

Trénerom bol Mgr. Martin Melník a vedúcim Milan Veľas.

Celkový priebeh turnaja