Spev vianočných kolied sa od rána prelínal s vravou predávajúcich a kupujúcich na vianočnej burze, ktorá sa konala 22.12.2015 v priestoroch ZŠ Okružná 17 v Michalovciach. Cieľom burzy bolo priblížiť čaro Vianoc, ukázať obchodníckeho ducha, ale najdôležitejší bol jej charitatívny rozmer, a to vyzbierať finančné prostriedky, ktoré poslúžia ako dar ľuďom v núdzi na Ukrajine. Stoly sa prehýbali pod voňavými medovníčkami, nechýbali zaujímavé výrobky z dreva, papiera, moduritu, cestovín… Zaujali tradičné vianočné aranžmány a ikebany. Do vianočnej burzy sa zapojili všetci učitelia aj žiaci a spoločne vytvorili nezabudnuteľnú predvianočnú atmosféru.

Program dňa zďaleka nekončil. Všetci „šestkári“ sa presunuli do športovej haly Chemkostav Aréna. Tu sa zúčastnili futbalového zápasu storočia. Proti sebe nastúpili tímy FC Teachers Stars  a žiacke futbalové hviezdy. Za skvelej atmosféry a povzbudzovania bubnami, rapkáčmi a trúbkami obidve družstvá podali excelentný športový výkon.

Záverečné skóre bolo neúprosné: učitelia verzus žiaci – 5:1. Počas prestávok sa žrebovala tombola a nechýbali zábavné súťaže, pri ktorých žiaci vyhrávali vecné ceny.  V závere podujatia sa arénou niesli nádherné tóny  spoločne zaspievanej piesne Tichá noc.

Futbalový zápas

Vianočná burza