Tak ako každý rok ani tento nechýbala súťaž, ktorú pre šiestakov pripravili učitelia náboženskej a etickej výchovy. Žiaci súťažili v štvorčlenných družstvách. Ich úlohou bolo spoločnými silami zodpovedať na otázky týkajúce sa Vianoc. Mali možnosť dozvedieť sa aj také veci, o ktorých ani len netušili. Vedeli ste napríklad to, že pieseň Tichá noc tento rok slávi svoje 196 narodeniny? V nemeckom origináli ako Stille Nacht bola pôvodne napísaná ako báseň, jej autorom je kňaz Joseph Mohr. Podľa tradície Franz Gruber, dojatý textom a jeho posolstvom pokoja a lásky, skomponoval za necelú hodinu nesmrteľnú melódiu, ktorá sa rýchle šírila aj do ďalších miest a obcí v Rakúsku aj v iných krajinách.
Ako zvládli šiestaci vianočnú tematiku?
1. miesto: VI.C
2. miesto: VI.E
3. miesto: VI.A
Po vyhodnotení nasledovalo vianočné prianie a žiaci sa za zvuku kolied rozišli.