„Ľahko je „otehotnieť množstvom písmen“, nafúknuť sa nimi, no ťažko je zbrúsiť ich do pútavej a príťažlivej knihy. Preto sedávam nad svojimi rukopismi aj niekoľko rokov“.

To je len jedna zo zaujímavých myšlienok spisovateľky, novinárky a zakladateľky časopisu Dúha, ZUZANY KUGLEROVEJ, s ktorou sa žiaci V.C triedy stretli na besede v ZKGZ v Michalovciach v utorok 6. októbra 2015. Úryvok z jej povesti predniesla  Emmka Dudová zo VI.C.

Spisovateľka zaujala deti nielen rozmanitosťou žánrov, pretože hoci prevažnú časť jej tvorby tvoria historické romány a povesti, píše i rozprávky, poéziu a vedia ju zlákať aj príbehy zo súčasnosti, ale aj živým a pútavým rozprávaním. Deti veľmi pozorne sledovali jej príbehy a zasypali ju množstvom otázok.

Veríme, že vydarená beseda  sa stala pre našich žiakov nielen motiváciou k čítaniu, ale aj podnetom k vlastnej tvorivosti.

M. Adamčíková

 

kz