26. SEPTEMBER 2015 – 6. DEŇ HRANIA V SR

Už 12 rokov je cieľ iniciátora Worldwide Day of Play, americkej káblovej televízie Nicklodeon zameranej na detského diváka, odtrhnúť v jednu jesennú sobotu na tri hodiny deti od obrazoviek televízorov a počítačov a podnietiť ich k zdravšiemu životnému štýlu.

Prvý Deň hrania na Slovensku zorganizovalo 25. 9. 2010 občianske združenie Vedecká hračka. Počas neho sa rôzne hralo vyše 3 000 ľudí na 84 miestach SR veď vhodné miesta na hru a hranie sú hocikde okolo nás: na dvore medzi domami, pri škole, škôlke, v parku, lese, na lúke, športovisku, kúpalisku, v divadle, kine, knižnici, múzeu, galérii, obchodnom centre, triede, klube, byte, na uzatvorenom neobsadenom parkovisku či inom priestranstve. Dokonca aj pri cestovaní v aute, vlaku a i. (slovné či jednoduché matematické hry).

Tento rok sa uskutočnil už šiesty Deň hrania v SR, ktorý  zorganizovalo opäť občianske združenie Vedecká hračka, Banská Bystrica a nemohli na ňom chýbať ani žiaci našej školy.

Naši žiaci sa pod vedením pani učiteľky Sidónie Počatkovej a Dany Hamarikovej zúčastnili spoločnej aktivity – výroby optickej špirály, ktorá bola ústrednou hračkou tohoročného Dňa hrania. Roztočená špirála im poskytla optickú ilúziu a zároveň preverila ich zručnosť pri výrobe (nalepením obrázka čiernobielej špirály na nepotrebné či poškodené CD/DVD/kartón, do stredu ktorého vlepili na rubovú stranu drobný predmet so zaguľatenou plochou). Dokonca sa môžeme pochváliť aj optickou špirálou poháňanou batériou, ktorú so svojim otcom vyrobila Lenka Ľochová z VIII. C triedy.

Už dnes sa všetci tešia na ďalší deň hrania.

Origami cranešpirála