Marec – Mesiac knihy:

Ako Paľko ľudové rozprávky zbieral …

 

„Sadni si ku mne na lávku poviem ti krátku rozprávku”.

Kde bolo, tam nebolo za sedemnástimi  horami a sedemnástimi dolami na Okružnej ulici žil raz jeden Paľko …

Jedného marcového dňa sa rozhodol zozbierať ľudové rozprávky medzi žiakmi našej školy. Prichystal si čitateľský plán, cestovateľský  kufor, knihu rozprávok, cestovateľský denník a začal svoju čitateľskú cestu z I. A do I.B, z I.B … až do IV. E.Do  prvého ročníka poslal na pomoc žiakov zo štvrtého ročníka, ktorí malým prváčikom čítali  ľudové rozprávky plné nebezpečenstva, čarodejných príšer, ale aj humoru, kde nakoniec dobro zvíťazí nad zlom.

Čo všetko sa udialo na jeho čitateľskej púti a ako to všetko skončilo  môžete sledovať na našej cestovateľskej nástenke Ako Paľko ľudové rozprávky zbieral …

P1070290 P1070299 P1070300