Nepovedali nám  ani slovo a predsa sme sa veľa dozvedeli. 5.12. 2014 boli naši piataci na divadelnom predstavení s názvom Jánošík. Moderné tanečné divadlo vytvorilo pomocou ingrediencií ako je ľudové umenie, tradície, hudba, spev, kreatívna choreografia, výtvarné stvárnenie, humor a irónia úžasný prierez životom nášho národného hrdinu – Juraja Jánošíka. Divadelné predstavenie upútalo rôzne vekové kategórie žiakom, čo je znakom toho, že bolo excelentne zvládnuté. Piatakov sme sa pýtali, aké dojmy v nich zanechalo toto hodinu trvajúce predstavenie.

Vaneska:  „Veľmi sa mi páčilo oblečenie, v ktorom tancovali a tiež Jánošík, ktorý bol veľmi pekný.“

Sebastián: „Mne sa páčilo, ako Jánošík olúpil bohatých a tí utekali  preč  bez oblečenia.“

Peter: „Páčil sa mi tam ryšavý člen Jánošíkovej družiny, lebo stále robil grimasy. Stále odchádzal zo scény posledný a bol taký vtipný.“

Mgr. M. Pradová