V Žiari nad Hronom sa 24.10.2014 stretli najaktívnejšie školy Slovenska v športe. Konalo sa tu slávnostné vyhodnotenie ankety Škola roka 2014, ktorú vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu a Slovenská asociácia športu na školách.

Ocenenia  odovzdával minister školstva Peter Pellegrini v štyroch základných kategóriách. V kategórii Základná škola nad 300 žiakov získala prvenstvo Základná škola Okružná 17, Michalovce.

 

Na tento titul môže byť  škola právom hrdá, nakoľko jeho získanie stálo trénerov a žiakov školy veľa tvrdej driny. Na to, aby titul získali, museli splniť celé spektrum kritérií. Išlo o vyhodnotenie všetkých aktivít, ktoré zrealizovali  v minulom školskom roku.

Išlo o tieto výsledky súťaží na celoštátnej úrovni:

Družstvo chlapci – Malý futbal /Mladší žiaci/ – Dôvera: 1. miesto

Družstvo chlapci – Malý futbal /Starší žiaci/– Majstrovstvá Slovenska:  1. miesto

Družstvo chlapci –Malý futbal  /Starší žiaci/ – Celoštátna súťaž ZŠ: 1. miesto

Družstvo dievčat – Hádzaná – Majstrovstvá Slovenska:  1. miesto

Družstvo chlapci – Veľký futbal COCA-COLA /Starší žiaci/:  3. miesto

Literárna súťaž – OLYMPIJSKÉ POHĽADNICE SLOVENSKÝM ŠPORTOVCOM

Anketa Škola roka sa konala už šestnástykrát a ZŠ Okružná 17, Michalovce toto ocenenie prevzala už druhý raz. Získané ocenenie sa stalo veľkou inšpiráciou, posúva naše školy napred s cieľom opätovného získania titulu.

scan0001