Deň 26.3.2014 sa navždy zapíše do života našej školy. Čo sa stalo? K našim prvákom  zavítala významná návšteva  –  samotná kráľovná Regína so svojím kapitánom Kukukom.

Prečo?

Mesiac marec je  venovaný knihám. Náš školský parlament sa rozhodol zasvätiť prvákov        do krásy kníh a oboznámiť ich s nádhernými príbehmi, ktoré sa v nich ukrývajú. Žiaci ani na chvíľu neváhali. Prezliekli sa za kráľovnú Regínu a kapitána Kukuka.

Prváci návštevu úctivo privítali. Vzácni návštevníci sa predstavili a vyrozprávali vtipné príbehy zo života kráľovského dvora, kráľovského námorníctva i objavovania nových krajín. Prváčikovia sa tak dozvedeli, kde ležia Snehuliacke ostrovy, odkiaľ máme recept na zmrzlinu a tiež  o tom, ako mentolky pomáhajú pri angíne.

Hodinu si poriadne užili. Vyskúšali si aj korunku, kapitánsky klobúk i ďalekohľad. Veríme, že sa prváčikom podujatie páčilo.

Mgr. Hičová, Mgr. Pradová