KDE BOLO,  TAM BOLO. . .

Po celé mesiace piataci na hodinách literatúry skúmali neznáme krajiny, stretávali sa s fantastickými bytosťami, objavovali veci s nezvyčajnými „schopnosťami“, spoznávali rozprávky iných národov, otvárali dvere do sveta fantázie. . .

Marec ako mesiac všetkých dobrých čitateľov je ten správny mesiac, aby sa pri knihách zabavili a zmerali si vedomosti v literárnom kvíze. Každú triedu piateho ročníka zastupovalo 27.3.2014 v literárnom kvíze 3-členné družstvo. Úlohy si vyžadovali nielen vedomosti, ale aj bystrý postreh a kúsok grifu pri riešení prešmyčiek. Po sčítaní bodov z troch kôl a bonusov za čas sa z víťazstva tešilo družstvo 5.d triedy v zložení: Veronika Bariliková, Ľubka Coričová a Miško Mečiar.

Za odmenu dostali všetci účastníci sladkosti, víťazné družstvo  i diplom, ktorý si zaslúži „čestné miesto“ na nástenke v 5.d. triede.

Mgr. R. Šafinová