V tomto školskom roku 2013/2014 sa žiaci 6.D   (D. Vangorová, L. Jusková, K. Korpa-Janová, K.Majirská, Ľ.Balejová, R.Leško) a 8.A (K.Kotorová, P.Dlužaninová, R.Dzurjovčinová, G.Kudráčová, žiačka 5.D triedy Ľubka Coričová a žiaci 7.B Matej Trusu a Matúš Vojtko zapojili spolu s pani učiteľkou PeaDr. K.Mrázovou do projektu z nemeckého jazyku cez Twinning pod názvom „Elfchen.“

V tomto projekte sú zapojené viaceré krajiny: Poľsko, Estónsko, Grécko, Francúzsko a naša škola zo Slovenska. Jazykom, v ktorom budú žiaci komunikovať je nemčina a hlavným cieľom projektu je vzájomné spoznávanie sa, zlepšenie jazykových zručnosti a vedomostí a vytváranie priateľstiev. Žiaci budú predstavovať seba, svoju rodinu a záľuby, napíšu básne na témy Ja a moja rodina, Moja škola, Vianoce, Nový rok, Jar a Veľká noc, Môj voľný čas.

Vďaka tomuto projektu si žiaci zlepšia svoje vedomosti z nemeckého jazyka, rozvinú a predstavia svoju kreativitu a s použitím rôznych komunikačných a technických vymožeností vytvoria v závere fotoknihu.

 

 

certifikát eTwinning