Športovci  z 5. b triedy vymenili hodinu občianskej náuky 17. 10. 2013 za návštevu Mestského úradu v Michalovciach. V rámci Týždňa samosprávnej demokracie ich v obradnej sieni mestského úradu privítala hovorkyňa mesta Ing. Iveta Palečková. Film o Michalovciach odkryl všetky krásy nášho mesta. Prehliadka budovy MsÚ zaviedla žiakov do Informačného centra, v ktorom sme sa dozvedeli zaujímavosti o historických budovách v Michalovciach.  Pri odchode každý dostal darček, DVD film o Michalovciach. Športovci plní nadšenia stúpali po schodoch. Vo svojej kancelárii ich privítal pán primátor mesta Viliam Zahorčák. Dozvedeli sa viac o práci primátora, vyskúšali si primátorské kreslo a každý si vypýtal podpis pána primátora na DVD o Michalovciach. Návštevu sme ukončili v zasadačke mestského úradu, v ktorej zasadajú poslanci mesta. Hodina občianskej náuky, ktorú pripravila PK DEJ a OBN, sa žiakom veľmi páčila.

Mgr. Zuzana Bziková