V dňoch 14. – 15. mája sa na pôde Michaloviec po druhýkrát uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v hádzanej žiačok ZŠ. Zápasy prebiehali v Chemkostav aréne a v telocvični Gymnázia Pavla Horova. Hralo sa v dvoch skupinách, do ktorých organizátori začlenili sedem zúčastnených družstiev. Do finálového zápasu sa dostali hráčky ZŠ Duklianskej v Bánovciach nad Bebravou a usporiadateľskej ZŠ Okružnej v Michalovciach. Michalovčanky svojim súperkám vrátili prehru zo základnej skupiny (18:21) a vo finále ich zdolali tesne 17:15, čo im prinieslo titul majsteriek Slovenska. Na treťom mieste skončili hráčky ŠG na Ostredkovej ulici v Bratislave. Majsterky Slovenska, ako aj tímy na striebornej a bronzovej pozícii, korunovali predseda Legislatívnej komisie SZH Miloš Šubák, prezident Iuventy Michalovce Gabriel Dorič a samostatný športový referent Mestského úradu Ivan Pšenko. … VÍŤAZKÁM SRDEČNE BLAHOŽELÁME …

 

Skupina A

ZŠ Okružná, Michalovce
ZŠ Duklianska, Bánovce nad Bebravou
ZŠ M. Kóczána, Zlatná na Ostrove
ZŠ Ul. mieru, Bytča

Skupina B

ZŠ Bernolákova, Vranov n/Topľou
ZŠ Golianova, Banská Bystrica
ŠG Ostredková, Bratislava

KONEČNÉ PORADIE NA MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA V HÁDZANEJ ŽIAČOK ZŠ:
1. miesto: ZŠ Okružná, Michalovce
2. miesto: ZŠ Duklianska, Bánovce nad Bebravou
3. miesto: ŠG Ostredková, Bratislava
4. miesto: ZŠ Bernolákova, Vranov n/Topľou
5.miesto: ZŠ Ul. mieru, Bytča
6. miesto: ZŠ M. Kóczána, Zlatná na Ostrove
7. miesto: ZŠ Golianova, Banská Bystrica