Dňa 27.2.2013 sa pod záštitou riaditeľky školy Mgr. Eleonóry Kanócovej uskutočnil 3.ročník Majstrovstiev školy v šachu.

Majstrovského zápasu sa zúčastnilo 28 mladých šachistov, ktorí boli rozdelení do dvoch kategórii A a B, podľa úrovne dosiahnutých výsledkov. Hralo sa 6 kôl na čas, s intervalom 10 minút.

Hlavným rozhodcom bol Radoslav Ondo –Šachový klub Zemplín.

Veľké poďakovanie patrí firme ECOFIL Michalovce a SMARTKIDS Michalovce za knižné odmeny pre víťazov a sladké občerstvenie.

Víťazom kategórie B sa stal                        Ján Hadžala       II. D s počtom bodov 5

Druhé miesto obsadil                                             Miroslav Pásztor II. D s počtom bodov 4,5

Tretie miesto obsadil                                              Lukáš Pichonský VI.A s počtom bodov 4

(22 pomocných bodov)

Mimoriadne ocenenie získal                                 Ján Paľo z I.D triedy, ktorý dosiahol 4 body

(21,5 pomocných bodov)

Víťazom kategórie A žiaci sa stal               Samuel Ján Peťura  VI.D s počtom bodov 5,5

Druhé miesto obsadil                                     Juraj Hadžala              V.D  s počtom bodov 5

Tretie miesto obsadil                                     Tomáš Ondo               VI.D s počtom bodov 3,5

(24 pomocných bodov)

Víťazkou kategórie A žiačky sa stala   Karin Majirská    V.D trieda s počtom bodov 3,5

Druhé miesto obsadila                              Andrea Zatvarnická VI.D trieda s počtom bodov 2,5

Tretie miesto obsadila                               Monika Vojníková   VIII.E trieda s 1,5 bodom.

Majstrom školy v šachu pre rok 2013 sa stal Samuel Ján Peťura.

Títo mladí šachisti nás budú reprezentovať 16.4.2013 na turnaji žiakov a žiačok O pohár primátora mesta Michalovce. Držíme palec.