SVETOVÝ DEŇ HRANIA V SR

Vhodné miesta na hru a hranie boli a sú hocikde okolo nás: na dvore medzi domami, pri škole, škôlke, na lúke, na ihrisku, v parku, lese, na kúpalisku, v divadle, kine, knižnici, múzeu, galérii, obchodnom centre, v triede, klube, byte, na uzatvorenom neobsadenom parkovisku či inom priestranstve. Dokonca aj pri cestovaní v aute, vlaku a pod. (slovné či jednoduché matematické hry).

29. SEPTEMBERA 2012 bolo na mnohých miestach po celom svete veselo. Prebiehal totiž Svetový deň hrania. Organizátor Svetového dňa hrania v SR 29. 9. 2012 je už niekoľko rokov občianske združenie Vedecká hračka. Žiaci našej školy sa na podnet pani učiteľky Počatkovej tiež pripojili k tejto celosvetovej aktivite. Spoločná aktivita v tomto ročníku bola – „frndžalovanie“.

(Frndžala je jednoduchá ľudová mechanicko-zvuková hračka zhotovená z dierkového gombíka na uzavretej niťovej slučke. Po natočení gombíka na nitke sa včasným striedavým uvoľňovaním a napínaním vytvorí torzný zotrvačníkový oscilátor, ktorého rotáciu spravidla sprevádza zvuk rôznej intenzity.)

A takto sme „frndžalovali“ my – žiaci V. C a VII. C triedy pod vedením a za účasti svojich triednych učiteliek (Mgr. S. Počatková, PaedDr. D. Hamariková) a niektorí aj doma: