V pondelok 7. mája dorazila do nášho mesta olympijská pochodeň, kde ju na námestie priniesla dvojica michalovských účastníkov Olympijských hier Richard Šechný (ľadový hokej 2002 – Salt Lake City) a Nicol Čupková (ľadový hokej 2010 – Vancouver).
Od týchto dvoch olympionikov slávnostne pochodeň prevzali predseda Olympijského klubu v Michalovciach PaeDr. Jozef Uchaľ a primátor mesta Viliam Zahorčák.
Olympijská pochodeň putuje po slovenských mestách, kde má 20 zastávok. Od hlavného mesta putuje pochodeň cez celé Slovensko až dorazí naspäť.
Počas niekoľkých hodín pobytu olympijskej štafety v Michalovciach prebiehal na tribúne bohatý kultúrny program žiakov michalovských základných škôl a základnej umeleckej školy, ako i beseda a autogramiáda s michalovskými olympionikmi.
Ďalšími sprievodnými akciami boli vedomostné súťaže pre žiakov základných a stredných škôl o olympizme. Na jednotlivých materských i základných školách, prebiehali výtvarné aktivity smerujúce k olympijskému Londýnu 2012 a súčasne premiérovo sa budú plniť disciplíny olympijského odznaku všestrannosti.
S olympijskou pochodňou sme sa rozlúčili na Námestí osloboditeľov o 12.45 hod. a jej „púť“ smeruje do Prešova.

(maľovanie na chodníkoch pred VI.ZŠ)