A je tu opäť! – Vianočný čas. Čas, ktorý topí ľady v srdciach a prináša radosť a lásku do každého domu.
Vianoce sú však aj obdobím zhonu a príprav. Vyberáme darčeky, robíme veľké upratovanie, pečieme vianočné dobroty.
A tak sa v jedno popoludnie stretli v školskej jedálni deti zo školského klubu a rozhodli sa vyskúšať si výrobu vianočného medovníka za pomoci kuchárok a svojich vychovávateliek.
Toto rozhodnutie si však vyžadovalo perfektnú prípravu – zhotovenie kuchárskych čapíc, nácvik programu, navarenie vianočného punču, ale hlavne prípravu medovníkového cesta. Na asi 4 kg cesta sa minulo viac ako pol litra medu, 2 kg múky, maslo a cukor.
Keď bolo všetko pripravené mohli sa deti realizovať. Vaľkali, vykrajovali, zdobili. Deťom síce chýbali roky praxe, práca im však išla od ruky.
Výsledkom boli nádherné, voňavé medovníky. To, že sa im odolať jednoducho nedalo potvrdzuje fakt, že sa za nimi zaprášilo len čo sa upiekli. Určite to nebolo posledný raz. Odteraz budú tieto deti doma pomáhať pri výrobe medovníka stále.