Keď počujeme meno Heribanová, predstavíme si usmievavú moderátorku Strážnych anjelov.

My sme sa stretli 20.11.2014 s jej tiež usmievavou dcérou Tamarou, ktorá pricestovala do Michaloviec, aby predstavila svoju novú knihu Misia Eva v Thajsku.

Je to jej druhá kniha, ktorá je voľným pokračovaním knihy Misia Eva, prísne tajné a je tiež venovaná deťom. Zaujímavý rozhovor o tom, ako kniha vznikala, ako sa k nej pripravovali ilustrácie, otázky detí, ale aj autorky, boli doplnené čítaním ukážok (Ján Uchaľ, Miriam Kotorová) a vystúpením žiakov I. ZŠ a II. ZŠ.

Atmosféra bola nabitá pozitívnou energiou, detskou zvedavosťou a pekným slovom.

Ďakujeme Mgr. Ivete Majvitorovej a kolektívu pracovníkov Zemplínskej knižnice Gorazda Zvonického v Michalovciach za prínosnú akciu a spisovateľke Tamare Heribanovej prajeme veľa tvorivých myšlienok a zaujímavých nápadov.

 

knižnica Gorazda Zvonického