V predposlednú septembrovú sobotu, 21. 9. 2024, sa uskutočnili aktivity 15. Dňa hrania v SR. Vyhlasovateľom bola, už tradične, Vedecká hračka, o. z.. Dobrovoľní organizátori pripravili v rámci možností na rôznych vhodných miestach (na dvore, v prírode, domácnosti či inde) originálnu hrovú aktivitu – výrobu vĺčika alebo stroboskopickej hračky. Aj v našej škole sme si pripomenuli význam a dôležitosť hrania v živote každého človeka. S radosťou sme prijali výzvu vyrobiť si vĺčik a experimentovať s ním. Žiaci rozhýbali ruky, mozgy a zhotovili i preskúmali túto hračku (viď foto). Pani učiteľky (Mgr. Sidónia Tomášová Czetöová, PaeDr. Dana Hamariková) ich snahu, v niekoľkých kategóriách vyhodnotili a ocenili.

Vyrobiť „vĺčik“ a skúmať jeho vlastnosti, je i nie je jednoduché. Pri výrobe je potrebné využiť/uvedomiť si matematické i fyzikálne zručnosti (meranie, presnosť, výber materiálu, …), na dosiahnutie požadovaného výsledku. Vyrobte si vĺčik, zahrajte sa a pozorujte, tak ako naši žiaci.

Už dnes sa tešíme na ďalší ročník, Mgr. Sidónia Tomášová Czetőová  a PaedDr. Dana Hamariková

Related Images: