Špeciálny pedagóg

Mgr. Vladimír Gaľa

e-mail: vladimir.gala@zsokruzna.sk

Práca špeciálneho pedagóga na škole:

1. Poskytovanie špeciálnopedagogických, terapeutických služieb žiakom so špeciálnopedagogickými potrebami.
  2. Konzultačné a poradenské služby zákonným zástupcom žiakom so ŠVVP.
  3. Konzultácie, odborné poradenské služby a metodická pomoc pedagógom.
  4. Sprostredkovanie a styk s poradenskými zariadeniami.
  5. Konzultácie s poradenskými zariadeniami a inými spolupracujúcimi zariadeniami
  6. Predkladanie návrhov a podnetov na skvalitnenie a zefektívnenie výchovnovzdelávacej práce s deťmi so špeciálnymi pedagogickými potrebami.
  7. Sledovanie platnej legislatívy v oblasti špeciálnopedagogického poradenstva.
  8. Spolupracovať s triednym učiteľom a ostatnými vyučujúcimi, pri tvorbe individuálneho vzdelávacieho programu pre individuálne začleneného žiaka.
  9. Metodické vedenie asistentiek učiteľa.
  10. Pravidelné vzdelávanie sa o inovatívnych prístupoch, metódach a formách práce s deťmi so ŠVVP.
  11. Zabezpečenie špeciálnopedagogickej podpory.
  12. Zabezpečenie písomnej dokumentácie potrebnej k odoslaniu na CPPaP, CŠPP, SCŠPP od rodičov a triednych učiteľov, sprostredkovanie priameho kontaktu so psychológmi, špeciálnymi pedagógmi a s inými odbornými lekármi.