Dňa 16. – 17. júna sa konal už  18.ročník súťaže McDonald´s Cup.  Išlo o postupový turnaj v minifutbale žiakov a žiačok prvého stupňa, ktorého vyhlasovateľom bolo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a spoluorganizátorom Slovenský futbalový zväz a spoločnosť McDonald. Do turnaja sa v tomto roku prihlásilo 922 základných škôl z celého Slovenska.

Družstvá súťažili najskôr v školských a okresných kolách. Víťazi okresov si zmerali sily v krajských kolách.

V Košickom kraji sa absolútnym víťazom stali žiaci našej školy ZŠ Okružná 17 Michalovce. Postúpili sme do veľkého finále Majstrovstiev Slovenska ZŠ McDonald´s Cup, ktoré sa odohralo v Národnom tréningovom centre v Poprade. Dlhoročným patrónom je Marek Hamšík, slovenský reprezentant a hráč klubu SSC Neapol.

Najlepších osem tímov bolo rozdelených do dvoch štvorčlenných skupín, v ktorých sa stretli družstvá každý s každým. Dvaja najlepší z oboch skupín postúpili do semifinále. Družstvo Michaloviec si v skupine vybojovalo druhé miesto. V boji o tretie miesto sme porazili družstvo z Trenčína.

V celkovom poradí  sme sa umiestnili na peknom treťom mieste.

Huráááááá!

Našu školu reprezentovalo 11 hráčov:

1. Šimon Vinc
  2. Dávid Vrábeľ
  3. Marko Kotora
  4. Alex Baran
  5. Lukáš Pado
  6. Lukáš Dzurjo
  7. Martin Kendzior
  8. Max Borynsky
  9. Lukáš Lešo
  10. Jakub Sojka
  11. Martin Očko

Výsledky

skupina A: Bardejov – Komárno 4:1, Trenčín – Žilina 3:8, Komárno – Trenčín 1:6, Žilina – Bardejov 8:4, Trenčín – Bardejov 9:1, Žilina – Komárno 7:0.

Skupina B: Michalovce – B. Bystrica 3:1, Šamorín – Bratislava 0:2, B. Bystrica – Šamorín 4:5, Michalovce – Bratislava 1:5, Šamorín – Michalovce 3:8, Bratislava – B. Bystrica 7:4.

5. – 8. miesto:Bardejov – B. Bystrica 5:1, Komárno – Šamorín 3:2,

semifinále: Žilina – Michalovce 7:3, Trenčín – Bratislava 1:6,

o 7. miesto: B. Bystrica – Šamorín 7:4, o 5. miesto: Bardejov – Komárno 2:1,

o 3. miesto: Michalovce – Trenčín 6:2,

finále: Žilina – Bratislava 7:3.

Celkové poradie  Majstrovstiev Slovenska

1. ZŠ s MŠ Školská 49, Žilina