Rok 2015 je rokom Ľudovíta Štúra, pretože práve pred 200 rokmi (28.10.1815 v Uhrovci) sa tento velikán slovenských dejín narodil.

O to viac nás teší, že do Zvolena, v ktorom Štúr pôsobil, pocestujú v tomto jubilejnom roku aj dve naše žiačky. Miriam Kotorová zo VI.DSoňa Pasuľková z VIII.C, totiž zvíťazili v regionálnom kole súťaže v rétorike, ktorá je zasvätená práve Ľ. Štúrovi.

Náročná súťaž, ktorá preveruje nielen bohatstvo slovnej zásoby, jazykovú kultúru a čistotu reči, spisovnosť,ale i pohotovosť, sčítanosť a schopnosť vystúpiť pred publikom, dokázala, že obe dievčatá sú „ jednotky‟!

Keďže dobre poznáme ich zanietenosť pre literatúru, knihy a slovo, pevne veríme, že seba, našu školu i okres budú reprezentovať úspešne.

Držíme palce, dievčatá!

Mgr. M. Adamčíková