V dňoch 7. – 13.2.2015 sa 54 siedmakov našej školy zúčastnilo na lyžiarskom výcviku v stredisku Vyšná Slaná. Už od prvého dňa nám počasie prialo.

Hneď po príchode sme sa ubytovali a poobede vyrazili na svah, kde sme sa naučili, ako sa má lyžiar správe vystrojiť, správne nosiť lyže. Zapínanie lyžiarok a lyží nám dalo poriadne zabrať. Po zistení lyžiarskych zručností sme sa rozdelili do družstiev:

(1.družstvo)

1

(2. družstvo)

2

(3. družstvo)

3

(4. družstvo)

4

(5. družstvo)

5

(6. družstvo)

6

Pod vedením učiteľov všetkých družstiev každý žiak postupne zvládol zapínanie  lyží, chôdzu a kĺzanie po svahu na lyžiach, odšľapávanie ku svahu, obraty na lyžiach, zjazd v pluhu, jazdu na malom vleku, obluky v pluhu, zjazd šikmo svahom, jazdu na veľkom vleku,zjazd po spádnici, a záverečný slalom.

(kráčame na výcvik)

tura

(ide nám to skvelo)

lyz

(hurááá, už všetci lyžujeme na veľkom svahu)

fotenie

Bodkou lyžiarskeho výcviku bol slalom, ktorý úspešne absolvovali všetci účastníci.

(už len pár metrov do cieľa)

branka

Z každej skupiny boli vyhodnotení súťažiaci s najlepším časom:

1. skupina: N. Tušimová, 24,56s.
  2. skupina: L. Lukčo, 27,00 s.
  3. skupina: M. Horváth, 27,18 s.
  4. skupina: R. Kendzior, 27,83 s.
  5. skupina: D. Vangorová, 27,84 s.
  6. skupina: D. Bereš, 32,00 s.

(najúspešnejší slalomári)

program1

Každý večer bol prečítaný denný rozkaz na ďalší deň a určila sa služba, ktorá sa staralo o poriadok, pomáhala pri organizácii dňa a v jedálni. Potom nasledoval program, o ktorý sa každý večer staralo iné lyžiarske družstvo.

(čakáme na večerný program)

program2

(dobrú chuť)

program3

Záverečný večer sa niesol v znamení karnevalu a voľby „MISS A MISSÁKA LYŽIARÁKU“.

program4

Umiestnenie Miss

Miss lyžiarák: Veronika Duranková

1. vicemiss: Chiara Rešetárová

2. vicemiss: Ľubica Belejová

Umiestnenie Missák

Missák lyžiarák: Ivan Čurma

1. vicemissák: Denis Lelovič

2. vicemissák: Lukáš Lukčo

(výhercovia súťaže „Miss/Missák“)

Týždeň uletel neuveriteľne rýchlo. Zostali po ňom nádherné spomienky. Odchádzali sme s heslom: „ŠUP – ŠUP LYŽE NA NOHY A HYBAJ NA HORY!“

lyze

( ide sa domov)

skupina

A čo na lyžiarsky výcvik hovoria samotní účastníci?

„Lyžiarák je pre mňa najkrajším výletom, ktorý som v škole absolvovala.“ (Veronika)

„Keby sme mohli chodiť na lyžiarák každý rok…“ (Miška)

„Bude mi chýbať tá perfektná atmosféra, jedlo a milí učitelia.“ (Dáška)