A. Fleming, N. Tesla, I. Newton, Archimedes, P. Spencer, A. Einstei,                                                D.I. Mendelejev – známe mená slávnych vedcov i nositeľov Nobelovej ceny za vedu. Svojimi vynálezmi zmenili svet, pomohli ľudstvu. A akí boli v skutočnosti? Obyčajní ľudia či géniovia ?

Žiaci VI.D sa pokúsili nájsť odpovede na tieto otázky. V rámci Týždňa vedy na škole pripravili o ich živote pútavé prezentácie, z ktorých vyberáme.

Vedeli ste , že

A. Fleming – dennodenne nosil motýlika a v Amerike o ňom dodnes tvrdia, že bol mimozemšťan,

N. Tesla – polyglot, ktorý neznášal oválne tvary a číslo 3,

I. Newton – používal make-up a púder, snažil sa nájsť ,,kameň mudrcov,, ,

Archimedes – bol veľmi roztržitý, dokonca  raz vybehol nahý z verejných kúpeľov,

P. Spencer – nikdy nedokončil základnú školu,

D.I. Mendelejev – neznášal holenie, a preto ho charakterizovala dlhá brada,

A. Einstein – hanblivý dyslektik, pri jeho pitve zistili, že mal neobvyklú štruktúru mozgu.

Zaujímavé, však ?

PaedDr.Renáta Záborská