V utorok 24.9.2013 sa v priestoroch átria našej školy konala imatrikulácia najmenších žiakov – prvákov. Celá slávnosť  sa začala nástupom prvákov a ich triednych učiteliek. Pesnička a vystúpenie  deviatakov vytvorila tú správnu atmosféru  pre rozprávkový príbeh. Na javisku stál zrazu vlk, ktorý  presne podľa scenára čakal na Červenú Čiapočku.  Tá ho pozvala na návštevu  nielen k starej mame.  Spolu prišli na VI.ZŠ, kde boli  s ostatnými prvákmi pasovaní za právoplatných žiakov školy. Svojim  sľubom potvrdili, že sa budú správať ako ozajstní  školáci, ktorí sa neboja  spoznávať nové veci.  Ako doklad  dostali naši noví spolužiaci  imatrikulačnú listinu.

V škole ich privítala aj pani riaditeľka a pani zástupkyňa, ktoré im zaželali úspešný školský  štart . Na záver  zaznela hymna našej školy  a prváci si mohli v pokoji vychutnať  sladkú dobrotu.