Prvý, druhý, tretí oriešok a každý v sebe ukrýva šaty. Aj našim žiakom sú tieto slová známe z krásnej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku. 17. apríla 2013 sa žiaci 6. ročníka a 5.d na chvíľu preniesli do rozprávky. V Divadle Jonáša Záborského v Prešove ich na divadelných doskách čakali macocha, nevlastná sestra, Popoluška s princom a … dva orechy. Tučná sestra so zlou macochou vyfintené na ples, dva veselé a šikovné orechy, ktoré pomohli Popoluške triediť fazuľu od šošovice vyčarili úsmev na každej tvári. Nechýbala ani stratená črievička. Zúfalý princ začal hľadať jej majiteľku aj v hľadisku. No márne. Macocha svojej dcére odrezala aj z päty len aby črievičku obula. A nakoniec? Princ našiel svoju Popolušku a žili spolu šťastne.

Mgr. Zuzana Danková